Bitcoin – co może wpływać na jego kurs?

Kurs bitcoin, jako jedna z licznych kryptowalut, uznawana jest za niestabilną, co w pełni jest uzasadnione. Bitcoin nie posiada swojej fizycznej formy w świecie realnym, przez co nie jest ugruntowany (tak jak jest to w przypadku złota). Dlatego też od momentu jego powstania, czyli od 2009 roku, zdążono już odnotować zarówno jego spadki wartości, jak i wzrosty. Mimo tego, że kurs bitcoin niezależny jest od wielu czynników, takich jak banki oraz rząd w jakimkolwiek kraju, to i tak pewne kwestie mają na niego znamienny wpływ. 

Zmienność kursu bitcoina 

Jeżeli chodzi o kurs bitcoina, to jego zmienność wynika w głównej mierze z popytu, jak i podaży. Im więcej osób w danym momencie interesuje się kryptowalutą tego typu (przy małej podaży), tym ceny bardziej wzrastają. Zależność ta oczywiście działa również w drugą stronę. 

Ceny związane z wydobyciem kryptowaluty 

Kryptowaluty to jednostki typowo wirtualne, które nie mają swojej fizycznej postaci. Uznaje się, że kurs bitcoin zależny jest od procesu wydobycia, jak i jego poziomu trudności. Do tego typu czynności używa się specjalistycznych urządzeń o dużej sile przeliczeniowej. Jeżeli związane z nimi koszty będą wzrastać, to z pewnością w pewnym stopniu rzutować będzie to na kurs bitcoin

Ciągły przepływ danych 

Co wpływa na to, że coraz chętniej giełda kryptowalut, czy też kantor bitcoin jest odwiedzany przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z tego typu rozwiązaniami? Odpowiedź jest prosta – media, strony internetowe, relacje, liczne opinie itd. Działa to, jak nakręcający całą działalność kołowrotek. Im artykuły, wywiady, filmy itd. będą bardziej przychylne w danym temacie, to można liczyć na większy popyt.

Następny wpis

Pozycjonowanie - jak ważna jest treść na stronie?

wt Cze 16 , 2020
Nie da się ukryć, że pozycjonowanie stron internetowych Chrzanów oraz zawarte w nim działania SEO to nie tylko praca rzemieślnicza, mająca na celu zadbać o wizualny aspekt witryny oraz jej niezawodne funkcjonowanie. To również wachlarz niezbędnych działań, które należy wykonać, by systematycznie polepszać swoją widoczność w sieci oraz regularnie podbijać […]
Pozycjonowanie - jak ważna jest treść na stronie?