Żyrandol: jeden z rodzajów lamp sufitowych
21 Lut
2:10

Żyrandol: jeden z rodzajów lamp sufitowych

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia jest oświetlenie. Jednym z popularnych typów oświetlenia są żyrandole. Spotkamy je chyba w każdym domu. Na co zwracać uwagę na zakupach, aby żyrandole były nie tylko przedmiotem praktycznym, ale także dekoracyjnym?

Żyrandole w różnych stylach

Żyrandole to bardzo popularny typ oświetlenia do wnętrz mieszkalnych. Wybór żyrandoli w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz jest więc bardzo bogaty. Są to żyrandole utrzymane w bardzo różnych stylach. Wybierając się na zakupy pamiętajmy więc o tym, aby kierować się nie tylko jego ceną czy designem. Warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, czy będzie on pasował do pozostałych elementów wyposażenia salonu, kuchni czy sypialni.

Charakter i funkcje pomieszczenia

Żyrandol ma tę zaletę, że jest uniwersalny i sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Ale wybierając żyrandol do poszczególnych pomieszczeń musimy pamiętać o pełnionych przez nie funkcjach. Do produkcji żyrandoli wykorzystywane są bowiem bardzo różne materiały – nie wszystkie sprawdzą się w kuchni. Kuchnia to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć, wysoka temperatura, i w której podczas gotowania posiłków powstają opary. Żyrandol do kuchni powinien więc być wykonany z materiałów, które ułatwią utrzymanie go w czystości. W przypadku żyrandola do salonu to wybierajmy taki, który będzie jego ozdobą nie tylko, gdy będzie świecił. Gorącym trendem, jeśli chodzi o żyrandole do salonów są te kryształowe, które przybierają dzisiaj bardzo różne, także nowoczesne formy.

Żyrandol: jeden z rodzajów lamp sufitowych
5 (100%) 5 głosów

« »