3 czynniki wpływające na bitcoina

Kryptowaluta bitcoin – stworzona została w 2009 roku przez osobę bądź też grupę ludzi (nie zostało to określone) o bardzo dźwięcznym pseudonimie, jakim jest Satoshi Nakamoto. Patrząc na kurs bitcoin bez większej analizy można stwierdzić, że od początków swojego istnienia zmagał się on zarówno ze wzrostami, jak i spadkami wartości. Tendencja ta utrzymuje się, dlatego też osoby inwestujące w tego typu wirtualną walutę regularnie sprawdzają kurs bitcoin. Co jednak ma na niego największy wpływ? 

Ogólnoświatowa popularność kryptowaluty 

Kurs bitcoin warunkowany jest przez wiele czynników. Jedno jest jednak pewne – im większa popularność i liczba użytkowników, tym jego wartość wzrasta. Jest to prawo popytu oraz podaży. Zależność ta działa jednak w obie strony. Należy pamiętać o tym, że kryptowaluta będzie coś warta do momentu, jak będzie używana.

Rozgłos w mediach i w internecie

Kiedy osoba, która nie miała w ogóle styczności z kryptowalutami, odwiedza pierwszy raz kantor bitcoin? Po przeczytaniu o tym artykuł bądź też usłyszeniu pewnych informacji w mediach. Internet oraz tradycyjna telewizja są w stanie podtrzymać temat kryptowalut. Wiadomo – im bardziej przychylne i optymistyczne opinie, tym popyt wzrasta.

Nastawienie rządu danego państwa 

Giełda kryptowalut niezależna jest od rządu, banków i innych instytucji tego typu. Na kurs bitcoin mogą wpłynąć jednak liczne decyzje. Waluta ta w ogóle może być wykluczona w granicach jakiegoś państwa, a nawet zakazana. Niepodważalnie ma to wpływ na poziom zainteresowania kryptowalutami danego społeczeństwa.

Następny wpis

Jak to jest ze stabilnością wartości bitcoina?

pt. lip 3 , 2020
Kryptowaluty już takie są – ich wartość lubi często się zmieniać. Kurs bitcoin nie odbiega od tej reguły. Śledzić można go na godnych zaufania portalach, które są ogólnodostępne i w pełni powszechne. Skoro wartość takiego tworu, jakim jest bitcoin, tak bardzo się zmienia, to dlaczego też cieszy się on tak […]
Jak to jest ze stabilnością wartości bitcoina?

Sprawdź też