Bitcoin – co może wpływać na jego kurs?

Kurs bitcoin, jako jedna z licznych kryptowalut, uznawana jest za niestabilną, co w pełni jest uzasadnione. Bitcoin nie posiada swojej fizycznej formy w świecie realnym, przez co nie jest ugruntowany (tak jak jest to w przypadku złota). Dlatego też od momentu jego powstania, czyli od 2009 roku, zdążono już odnotować zarówno jego spadki wartości, jak i wzrosty. Mimo tego, że kurs bitcoin niezależny jest od wielu czynników, takich jak banki oraz rząd w jakimkolwiek kraju, to i tak pewne kwestie mają na niego znamienny wpływ. 

Zmienność kursu bitcoina 

Jeżeli chodzi o kurs bitcoina, to jego zmienność wynika w głównej mierze z popytu, jak i podaży. Im więcej osób w danym momencie interesuje się kryptowalutą tego typu (przy małej podaży), tym ceny bardziej wzrastają. Zależność ta oczywiście działa również w drugą stronę. 

Ceny związane z wydobyciem kryptowaluty 

Kryptowaluty to jednostki typowo wirtualne, które nie mają swojej fizycznej postaci. Uznaje się, że kurs bitcoin zależny jest od procesu wydobycia, jak i jego poziomu trudności. Do tego typu czynności używa się specjalistycznych urządzeń o dużej sile przeliczeniowej. Jeżeli związane z nimi koszty będą wzrastać, to z pewnością w pewnym stopniu rzutować będzie to na kurs bitcoin

Ciągły przepływ danych 

Co wpływa na to, że coraz chętniej giełda kryptowalut, czy też kantor bitcoin jest odwiedzany przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z tego typu rozwiązaniami? Odpowiedź jest prosta – media, strony internetowe, relacje, liczne opinie itd. Działa to, jak nakręcający całą działalność kołowrotek. Im artykuły, wywiady, filmy itd. będą bardziej przychylne w danym temacie, to można liczyć na większy popyt.

Następny wpis

Skład węgla to dobry wybór

śr. cze 10 , 2020
Potrzebujesz węgla, ale wycieczka po niego na Śląsk byłaby raczej kłopotliwa? W rzeczywistości nie jest to żaden problem, ponieważ można skorzystać z usług, jakie oferuje skład węgla. Co więcej, tego typu składy węgla oferują nam znacznie więcej, niż tylko sam węgiel. Przyjrzyjmy się takim jednostkom. Zaczęło się od składów opału […]
Skład węgla to dobry wybór

Sprawdź też