Charakter restauracji a sprzęt gastronomiczny

Na sukces lokalu gastronomicznego składa się wiele elementów: lokalizacja, dobór menu, umiejętności kucharza. Wiele osób zapomina, że równie ważnym elementem są sprzęty gastronomiczne.

Na co zwrócić uwagę kupując sprzęty gastronomiczne?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o charakterze swojej restauracji. Sprzęty gastronomiczne są bowiem tak różne, że nie każdy z nich jest przydatny w każdej restauracji. Po co kupować nowoczesny piec do pizzy, gdy tego tak popularnego dania włoskiej kuchni nie będzie w karcie?

Sprzęt do gastronomii musi być w pełni w restauracyjnej kuchni wykorzystywany, nie należy bowiem do najtańszych. Sprzęt do gastronomii powinien też być funkcjonalny, a jego wydajność powinna być dostosowana do wielkości lokalu. Im więcej miejsc w lokalu, tym sprzęt do gastronomii musi być bardziej wydajny. Wyposażenie gastronomii bardzo często kupowane jest w hurtowniach i sklepach internetowych. To dobre rozwiązanie, gdy właściciel lokalu chce zaoszczędzić swój cenny czas. W jednym miejscu, w ciągu kilku minut można złożyć zamówienie na wyposażenie gastronomii. Oferta sklepów i hurtowni, których specjalnością jest wyposażenie gastronomii mają bardzo szeroką, mocno rozbudowaną ofertę.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w restauracji na początku jej działalności można przeczytać w naszym artykule „Otwieramy restaurację: jakie wyposażenie jest potrzebne”. Warto pamiętać, aby wybierać tylko te sprzęty, które na pewno w naszej restauracji zostaną w pełni wykorzystane. Nie ma sensu inwestować w sprzęt, który będzie porastał kurzem.

Następny wpis

Sprzęty gastronomiczne: co kupić?

wt. maj 8 , 2018
Prowadzenie restauracji czy nawet małego baru wymaga wielu inwestycji. Już na samym początku trzeba zainwestować w sprzęty gastronomiczne. Trzeba też pamiętać, że na rynku wciąż pojawia się nowy sprzęt do gastronomii. Nie da więc więc prowadzić restauracji/baru nie inwestując w zakup nowych, bardziej nowoczesnych urządzeń. Gdzie kupować sprzęty gastronomiczne? Znalezienie […]
Sprzęty gastronomiczne: co kupić?

Sprawdź też