Duża konkurencja – postaw na frazy z long tail

Prześcignięcie konkurencji w internecie i polepszenie swojej pozycji w wynikach wyszukiwarki Google to wyzwanie. Pozycjonowanie szerokie wydaje się być prawdziwym must have dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoje zasięgi, a nie są w stanie na chwilę obecną uzyskać lepszych wyników na ogólne, najbardziej popularne hasła. Przekonaj się z niniejszej treści, dlaczego pozycjonowanie na długi ogon to gwarancja sukcesu i efektów, które są szybko dostrzegalne. 

Postaw na konkrety i dopowiedzenia 

Pozycjonowanie long tail to nic innego jak wyjście naprzeciw wszystkim tym potencjalnym klientom, którzy wiedzą czego szukają. Jest to zatem strategia dopasowana indywidualnie do potrzeb właścicieli danych sklepów internetowych i witryn, a jeszcze konkretniej do poszczególnych produktów oraz ofert, które oni oferują. Specjalnie wyselekcjonowane frazy nie są zatem ogólne, a bardzo szczegółowe, przez co składają się nieraz z więcej niż 5 słów. Są one zatem odzwierciedleniem tego, co coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę świadomi w pełni klienci, nastawieni na dokonanie konkretnego zakupu. Zamiast szukać np. ‘spodnie’ wpiszą oni ‘spodnie jeansowe z wysokim stanem z dziurami’. Pozycjonowanie długi ogon skupia się właśnie na takich frazach. 

Dlaczego się to opłaca 

Daremna jest w wielu przypadkach walka o pierwsze miejsce w top 10 na ogólną frazę, zarezerwowaną przez duże marki. Pozycjonowanie szerokie jest tutaj znacznie bardziej bezpieczne. Osoby, które się na nie zdecydują, nie będą tracić czasu i sił na walkę z wiatrakami. Frazy z długiego ogona nie mają często dużej konkurencji, dzięki czemu łatwiej i szybciej można się z nimi znaleźć w top 10. Dzięki temu, że są konkretne, klient, który je zauważy, wchodzi na daną witrynę z chęcią zakupienia czegoś. Dlatego właśnie pozycjonowanie szerokie to prawdziwy hit i nie powinno się o nim zapominać. 
 

Następny wpis

Kto decyduje się na dietę pudełkową

sob. maj 2 , 2020
Coraz częściej słyszy się w mediach społecznościowych o diecie pudełkowej. Czym ona dokładnie jest? Wystarczy sprawdzić catering dietetyczny Legionowo, aby zrozumieć, dlaczego coraz więcej ludzi się na nią decyduje. Regularne, pełnowartościowe posiłki przygotowane przez specjalistów, dostarczane codziennie do domu, pracy, czy też w inne wskazane miejsce. Brzmi dobrze? Przekonaj się […]
Kto decyduje się na dietę pudełkową

Sprawdź też