Jak to jest ze stabilnością wartości bitcoina?

Kryptowaluty już takie są – ich wartość lubi często się zmieniać. Kurs bitcoin nie odbiega od tej reguły. Śledzić można go na godnych zaufania portalach, które są ogólnodostępne i w pełni powszechne. Skoro wartość takiego tworu, jakim jest bitcoin, tak bardzo się zmienia, to dlaczego też cieszy się on tak dużą popularnością?

Wbrew pozorom zaraz koło takiej wady pojawia się wiele korzyści, koło których nie da się przejść z obojętnością (dostępność, minimum formalności, niezależność od banków i rządów, szybkość w przesyłaniu, możliwość wykorzystywania w płatnościach itp.). Co jednak w dużej mierze warunkuje kurs bitcoin pln? 

Popyt oraz podaż 

Na kurs bitcoin te dwa pojęcia mają olbrzymi wpływ, jak nie kluczowy. Bez osób, które byłyby zainteresowane tego typu kryptowalutą, najzwyczajniej w świecie by nie istniała – nie posiada ona przecież swojej fizycznej postaci. To, jak wzrasta jej wartość, warunkowane jest przez duży popyt, przy jednocześnie niskiej podaży. Zależność ta również, jak można się spodziewać, działa w drugą stronę. 

Dostęp do informacji 

Podpunkt ten niejako wynika z poprzedniego, dzięki czemu wspólnie się uzupełniają. Kurs bitcoin zależny jest wbrew pozorom od mediów różnego typu. Mogą być one zarówno tradycyjne, jak i internetowe. W tym wszystkim chodzi jednak o jedno – by temat kryptowalut cały czas był aktualny i docierał do większej ilości osób. Nie jest tajemnicą, że wartościowe treści i przychylne opinie warunkują popyt, a ten przekłada się na kurs bitcoin. W taki właśnie sposób koło zwane kryptowalutą się napędza.

Następny wpis

Dom, który niewiele kosztuje

sob. lip 11 , 2020
Nie da się ukryć, że budowa domów to przedsięwzięcie duże i drogie. Co zatem zrobić, by wyszło jak najtaniej? Nie oszczędzać na pierwotnej inwestycji. Budowa domu jest bowiem inwestycją na lata, czyli taką, której koszty będą się rozkładały na jedno, dwa, a może nawet i trzy pokolenia, a z czasem […]
Dom, który niewiele kosztuje

Sprawdź też