Jaki stół wybrać do jadalni?

Najbardziej kluczowy element jadalni

Wybór stołu do jadalni nie zawsze jest prosty. Nowoczesne stoły, drewniane, rozkładane – możliwości jest bardzo dużo, a sklepy prześcigają się, oferując coraz nowsze produkty i bardziej atrakcyjne ceny. Wiele osób zapomina często o głównym przeznaczeniu stołu. Decyzja o zakupie zostaje podjęta jedynie na podstawie pięknego designu lub niskiej ceny. Często okazuje się przy tym, że stół nie spełnia oczekiwanej roli, dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na funkcjonalność.

Co jest najważniejsze przy wyborze?

Zanim zdecydujemy się na zakup stołu, powinniśmy najpierw zastanowić się nad kilkoma kwestiami i dokonać odpowiednich pomiarów. Dzięki temu unikniemy wpadki związanej z nieodpowiednim doborem mebla. W sklepach meblowych obecnie można znaleźć wiele nowoczesnych stołów, które są stylowe i praktyczne. Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

  • Miejsce stołu

W niektórych domach jest wydzielone pomieszczenie na jadalnię, w innych stół znajdować się będzie w kuchnii lub na otwartym planie. W zależności od miejsca, należy wziąć pod uwagę ilość przestrzeni oraz dominujący styl i kolorystykę. Stół do jadalni powinien również mieć odpowiedni ciężar zapewniający stabilność i być proporcjonalny do pomieszczenia.

  • Ilość osób

Przy wyborze stołu należy uwzględnić ilość osób, jaką chcemy pomieścić. Nawet jeśli nie ma zbyt wiele domowników, to warto zastanowić się nad kwestią przyjmowania gości. Duże znaczenie może mieć również  wydzielona przestrzeń przeznaczona na potrawy. Odpowiednia ilość miejsca przy stole, zapewni komfort podczas rodzinnych spotkań.

  • Wysokość stołu

Wysokość stołu ma bardzo duże znaczenie i powinna być optymalna. Należy uwzględnić zarówno wzrost domowników, jak i używane krzesła.

Najlepszym rozwiązaniem jest kupno rozkładanego stołu. Dzięki temu na co dzień zaoszczędzimy miejsce, a w zależności od potrzeby, będziemy mogli wydłużyć stół. Jeśli naszym marzeniem jest okrągły stół, powinniśmy zadbać o odpowiednią przestrzeń. Okrągły stół najlepiej wygląda na środku pokoju. Nie nadaje się z kolei do postawienia w kącie.

Następny wpis

Jak pięknie ozdobić stół?

czw. sty 25 , 2018
Stylowy i funkcjonalny mebel Nowoczesne stoły, które są oferowane na rynku meblarskim, łączy przede wszystkim minimalizm. Dzięki zastosowaniu najprostszych rozwiązań na etapie projektowania, stół zachowuje swoją funkcjonalność. Jednocześnie w tej prostocie znajdziemy najczęściej cechy, które szczególnie wyróżniają mebel. Może to być nietypowy kształt nóżek lub ich położenie, a także sposób rozkładania. Nowoczesny […]
Jak pięknie ozdobić stół?

Sprawdź też