Kriolipoliza – czym jest?

Piękno i doskonałość kobiecego ciała jest zawsze związana z ilością tkanki tłuszczowej. Nadmiar tkanki tłuszczowej w typowo „kobiecych” miejscach – brzuchu, bokach, plecach, ramionach i biodrach – jest wskaźnikiem niskiej samooceny.

Na czym polega kriolipoliza

Technologia została opracowana w USA i jest obecnie stosowana w wielu krajach na całym świecie. Kriolipoliza Poznań jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod eliminacji lokalnych złogów tłuszczu. Aparat do kriolipolizy został zatwierdzony przez organizację FDA (Food and Drug Administration), która jest głównym organem regulacyjnym w Stanach Zjednoczonych w zakresie żywienia, farmakologii i medycyny.

Kriolipoliza Poznań opiera się na lokalnym zastosowaniu czynników chłodniczych, które powodują spadek temperatury w strefie ekspozycji nie niższej niż limity kriostabilności tkanek (5-10 stopni C) i nie prowadzą do zmiany termoregulacji organizmu.

Jak metoda wpływa na ciało?

Istotą metody, jaką jest kriolipoliza Poznań jest umieszczenie tkanki tłuszczowej (fałd skórno-tłuszczowy) między specjalnymi aplikatorami, po czym jest ona stopniowo (ponad godzinę) chłodzona do 5 stopni Celsjusza. Wraz ze stopniowym chłodzeniem w komórkach tkanki tłuszczowej (adipocytów) następuje przejście wtrąceń lipidowych (tłuszczów) z cieczy w ciało stałe. Krystalizacja tłuszczów jest procesem nieuniknionym, ponieważ ich temperatura topnienia wynosi 17-20 stopni, a w niższej temperaturze lipidy nabierają struktury krystalicznej. Do czego prowadzi krystalizacja lipidów? Proces ten prowadzi do zniszczenia błon adypocytów. Kriolipoliza, to zatem usuwanie tłuszczów i w efekcie odchudzanie.

Proces jest powolny i niewiele różni się od fizjologicznej śmierci komórki. Makrofagi i inne immunokompetentne komórki usuwają resztki komórek tłuszczowych z danego obszaru. W efekcie po pewnym czasie tkanka tłuszczowa znika. Komórki tłuszczowe delikatnie tracą swoją zawartość podczas normalnego procesu metabolicznego, usuwając w ten sposób tłuszcz i zmniejszając grubość warstwy tłuszczowej.

Następny wpis

Mieszkania od dewelopera: naprawdę dobry wybór

sob. lis 30 , 2019
Poznań jest miastem, w którym bez wątpienia warto osiąść na stałe. Długotrwałe wynajmowanie mieszkania kompletnie się jednak nie opłaca. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup nowego mieszkania. Poznań ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o mieszkania od dewelopera. Zobaczmy dlaczego mieszkania z rynku pierwotnego to najlepszy wybór. Nowe mieszkania od dewelopera […]
Mieszkania od dewelopera: naprawdę dobry wybór

Sprawdź też