Nowe mieszkanie i jego zalety

Nadeszła długo wyczekiwana chwila – zdecydowałeś się kupić mieszkanie! Zanim jednak ogłosisz tak radosne wydarzenie swojej rodzinie i przyjaciołom, masz trudny wybór: kupić mieszkanie w nowym budynku zbudowanym przez dewelopera czy na rynku wtórnym?

Cena i czystość transakcji

Być może pierwszą i najważniejszą zaletą jest cena. Kupowanie mieszkania od zera jest zawsze znacznie bardziej opłacalne niż kupowanie mieszkania na rynku wtórnym. Inwestując swoje pieniądze w zakup nieruchomości w jednym z nowych budowanych budynków, możesz zaoszczędzić prawie 50 procent kwoty. Drugim, nie mniej ważnym, plusem „podstawowym”, jakie mają mieszkania deweloperskie Poznań, jest prawna czystość wszystkich transakcji. Kupując mieszkanie w nowym budynku, możesz być absolutnie pewien, że nie ma długów za mieszkanie, nie ma niepisanych krewnych sprzedawcy itp.

Układ mieszkania i możliwość wyboru

Trzecim „plusem” mieszkań w nowych budynkach jest to, że większość z nich nowocześnie zaprojektowana, czego nie można powiedzieć o wielu mieszkaniach na rynku wtórnym. Najczęściej mieszkanie w nowym budynku to duża kuchnia, sypialnie, duży prywatny balkon i wysokie sufity. Po zakupie mieszkania w nowym budynku nie napotkasz takich problemów jak nieprzyjemny zapach z szybu wentylacyjnego, stare rury czy wadliwa instalacja elektryczna. Najpewniej też mieszkanie jest sprzedawane wraz z miejscem parkingowym, co w dzisiejszych czasach jest niezwykłym atutem, zwłaszcza jeśli w rodzinie funkcjonują dwa samochody.

Następny wpis

Idealne mieszkania dla wszystkich rodzin

czw. lis 7 , 2019
Mieszkania Poznań Piątkowo to jedna z najgorętszych inwestycji na rynku mieszkaniowym w stolicy Wielkopolski. Wysokie budynki mieszkalne przyciągają wzrok wszystkich przechodzących lub przejeżdżających w pobliżu osób, ponieważ pomimo braku jakichś specjalnych elementów krzykliwej ekstrawagancji, elewacja budynku robi wrażenie. Prezentuje wartość, która najlepiej oddana jest w samym wnętrzu. Mowa oczywiście o […]
Idealne mieszkania dla wszystkich rodzin

Sprawdź też