Obudowy do zasilacza: jaką wybrać?

Układy elektryczne i elektroniczne spotkać dziś można w wielu miejscach. Stosowane są w urządzeniach, z których wiele pracuje w bardzo trudnych warunkach. Dlatego też wszelkie zasilacze muszą zostać umieszczone w specjalnych obudowach.

Jakie wymagania powinny spełniać obudowy do zasilacza?

Obudowy do zasilacza, jak już wspomnieliśmy, często pracują w bardzo trudnych warunkach. Dlatego też muszą zapewniać wysoki stopień ochrony. Obudowy do zasilacza muszą być przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ale to nie wszystkie warunki, które powinny spełniać. Dobre obudowy do zasilacza powinny również być odporne na działanie różnych substancji chemicznych. Parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając obudowę do zasilacza jest także odporność na działanie zarówno wysokich jak i niskich temperatur. Dodatkowo powinny być odporne na działanie promieni słonecznych. Wymagania, które muszą spełniać obudowy do zasilacza są więc bardzo wysokie. Obudowy do zasilacza wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Często wykorzystywanym tworzywem do produkcji obudów jest aluminium. Aluminiowa obudowa do zasilacza jest lekka, niepalna, a do tego bardzo wytrzymała. Sprawdzi się więc w bardzo trudnych warunkach pracy. Równie chętnie do produkcji obudów do zasilaczy wykorzystywane są tworzywa sztuczne. Te obudowy najczęściej stosuje się w przypadku zasilaczy do aparatury pomiarowej.

Obudowy do zasilacza powinny charakteryzować się bardzo wysoką jakością. Obudowy dostępne są w różnych wymiarach.

Następny wpis

Rodzaje koszy na śmieci

sob. maj 26 , 2018
Osoby, które zajmują się administrowaniem terenami zielonymi w mieście muszą podejmować wiele decyzji, które sprawią, że park będzie czysty. Im w parku jest czyściej, tym więcej ludzi będzie go odwiedzać. Stąd też konieczne jest nie tylko zatrudnienie ekipy sprzątającej, ale także ustawienie odpowiedniej ilości koszy na śmieci. Kosze wolno stojące: […]
Rodzaje koszy na śmieci

Sprawdź też