Praca w zawodzie lektora angielskiego

Większość osób, które planuje swoją przyszłość zawodową jako lektor angielskiego, decyduje się na ten krok ze względu na pasje a nie spodziewane zarobki. Jednak ile zarabia lektor angielskiego w Polsce?

Ile zarobi lektor angielskiego?

Praca dla lektora angielskiego jest wszędzie. Nauczyciel języka angielskiego praca może zatrudnić się w szkole podstawowej czy średniej, czy w szkole językowej. Nauczyciele języków są powszechnie poszukiwani na rynku pracy. Pytanie, które ciekawi początkujących nauczycieli, brzmi jednak ile zarabia lektor angielskiego?

Sama stawka w dużej mierze zależy tutaj od miejsca pracy. Lektor języka angielskiego stawka godzinowa – dużo więcej zarobi na przykład w Warszawie czy Poznaniu, a mniej w mniejszych miejscowościach. O ile w dużych miasta lektor języka angielskiego praca może liczyć na stawkę godzinową na poziomie 60-70 złotych, to już poza Warszawą stawki spadają do 40-50 złotych.

Szkoła czy korepetycje?

Jeśli chodzi o to ile zarabia lektor angielskiego, to bardzo ważną zmienną jaką musimy wziąć pod uwagę jest też miejsce pracy. Lektor dużo więcej jest w stanie zarobić pracując niejako na własny rachunek, indywidualnie z uczniami. Szkoły językowe, czy szkoły państwowe płacą gorzej ale mają jedną fundamentalną przewagę nad indywidualnym nauczaniem. Dają pewność zatrudnienia i pewność, że płaca wynegocjowana zostanie nam zapłacona pod koniec każdego miesiąca. W przypadku indywidualnej praktyki takiej gwarancji nie mamy. Dodatkowo samodzielnie musimy znaleźć osoby które będziemy uczyć języka angielskiego.

Następny wpis

Gdzie znajdziemy pracę jako lektor języka obcego?

śr. lut 12 , 2020
Nauczyciel języka obcego specjalizuje się w nauczaniu uczniów, studentów lub dorosłych, opracowuje programy nauczania, wyjaśnia materiały, szuka sposobów podejścia do uczniów, aby pomóc im osiągnąć najlepszy sukces w opanowaniu języka. Zawód ten wymaga wystarczająco rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych. Jednak ile zarabia lektor angielskiego i co musi umieć, żeby móc pracować jako […]
Gdzie znajdziemy pracę jako lektor języka obcego?

Sprawdź też