Stoliki koktajlowe na każdym bankiecie

Przygotowanie bankietu wymaga przede wszystkim czasu – to fakt bezsporny. Eleganckie, gustowne przyjęcie świadczy o gospodarzu, podkreślając jego zaangażowanie oraz pozycję społeczną. Jedną z kwestii, które należy uwzględnić podczas przygotowań bankietowych, są stoliki koktajlowe, pełniące jednocześnie funkcję praktyczną i estetyczną.

Estetyka stolików koktajlowych

Stoliki koktajlowe różnią się charakterem i wielkością, a nierzadko także wysokością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Wbrew pozorom wybór stolika koktajlowego nie może być przypadkowy – rozwiązanie to musi współgrać z ogólnym charakterem uroczystości oraz wiodącym stylem. Ważna jest także spójność stolików koktajlowych z architekturą wnętrza.

Zasadniczo stoły koktajlowe są lekkie, wygodne i funkcjonalne, bez problemu można je przenieść i ustawić w odpowiednim miejscu. Godny uwagi są nade wszystko stół składany, który dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca podczas transportu i składowania.

Wychodząc z założenia, że stół koktajlowy to wizytówka bankietu, warto zadbać o jego odpowiedni wystrój. Jak zatem ozdobić stolik bankietowy, by spełniał oczekiwania gospodarza i gości?
Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele – bez problemu można wykorzystać dostępne akcesoria, czyli obrusy, serwety, świeczniki, kwiaty, patery z owocami, a także okolicznościowe dekoracje.
Należy jednak pamiętać, że stół bankietowy nie może być zbyt wysoki, aczkolwiek wygodny dla gości.

Odpowiednio dobrane i ozdobione stoliki koktajlowe to efektowna ozdoba bankietu, stanowiąca jednocześnie niepisaną wizytówkę uroczystości.

Następny wpis

Jaki stół wybrać do jadalni?

sob. sty 20 , 2018
Najbardziej kluczowy element jadalni Wybór stołu do jadalni nie zawsze jest prosty. Nowoczesne stoły, drewniane, rozkładane – możliwości jest bardzo dużo, a sklepy prześcigają się, oferując coraz nowsze produkty i bardziej atrakcyjne ceny. Wiele osób zapomina często o głównym przeznaczeniu stołu. Decyzja o zakupie zostaje podjęta jedynie na podstawie pięknego […]
Jaki stół wybrać do jadalni?

Sprawdź też