W jakim celu stosuje się membrany dachowe?

Zabezpieczenie przed wilgocią poszycia dachowego jest kwestią bardzo istotną. We współczesnych dachach jako zabezpieczenie stosowane są membrany dachowe.

Na jakie dachy stosować membranę dachową?

Dach na budynkach, które budowane są obecnie jest wielowarstwową konstrukcją. Składa się więc na niego kilka warstw. Jedną z nich są pełniąca bardzo ważną rolę membrany dachowe. Membrany dachowe to bardzo zaawansowany technologicznie materiał, który został skonstruowany przede wszystkim z myślą o stosowaniu na dachach płaskich. Membrany dachowe używane są na domach jednorodzinnych, które przykrywa płaski dach, biurowcach, budynkach przemysłowych. Do produkcji membran dachowych używane jest samogasnące PCV. Poodnosi to poziom bezpieczeństwa pożarowego. Materiały używane do produkcji membran dachowych zostały tak dobrane, aby można było wykorzystać je nie tylko do pokrycia dachów na nowych budynkach, ale także na tych, w przypadku których przeprowadzana jest renowacja.

Parametry, na które należy zwrócić uwagę

Rolą membrany dachowej jest ochrona konstrukcji dachu i warstwy termoizolacyjnej przed wilgocią. Dzięki niej warstwa termoizolacyjna lepiej pełni pełni swoją rolę, a dach w dobrym stanie może służyć znacznie dłużej. Parametry techniczne dostępnych na rynku membran mocno od siebie się różnią. Z uwagi na funkcję pełnioną przez membranę dachową parametrem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę na zakupach jest parametr przepuszczalności. Należy zwrócić uwagę również na odporność mechaniczną danej membrany.

Następny wpis

Nowoczesne meble – świetny wybór

wt. kwi 16 , 2019
Producenci mebli muszą być świadomi, że oczekiwania klientów są obecnie mocno zróżnicowane i jeśli ktoś chce kupić meble może mieć konkretne indywidualne warunki jakie będzie chciał postawić sprzedawcy. Dlatego dobra firma, która chce na rynku ze swoimi produktami zaistnieć musi mieć jak najwięcej interesujących propozycji. Wśród tych produktów, które muszą […]
Nowoczesne meble – świetny wybór

Sprawdź też