Jak pięknie ozdobić stół?

Stylowy i funkcjonalny mebel

Nowoczesne stoły, które są oferowane na rynku meblarskim, łączy przede wszystkim minimalizm. Dzięki zastosowaniu najprostszych rozwiązań na etapie projektowania, stół zachowuje swoją funkcjonalność. Jednocześnie w tej prostocie znajdziemy najczęściej cechy, które szczególnie wyróżniają mebel. Może to być nietypowy kształt nóżek lub ich położenie, a także sposób rozkładania. Nowoczesny stół pięknie będzie się komponował z różnego rodzaju dekoracjami.

Stół dopasowany na każdą okazję

Pięknie udekorowany stół nie musi być zarezerwowany dla specjalnych okazji. Warto również zadbać o codzienną dekorację stołu, która podniesie wartość całego pomieszczenia. Dzięki niej nawet najzwyklejsze poranne śniadanie, może być uroczystym spotkaniem rodzinnym przy stole. Jakie ozdoby wybrać i na co zwrócić uwagę?

  • W pierwszej kolejności najlepiej rozejrzeć się po pomieszczeniu i zastanowić się, jakie materiały i kolory dodatków uzupełnią wystrój pomieszczenia. Eksperymenty z łączeniem stylów nadadzą wyjątkowy charakter, ale należy zachować przy tym umiar. Zbyt duża różnorodność może zaburzyć harmonię wnętrza.
  • Obrus na stole nadaje odświętny wygląd. Jeśli wybierzemy białą tkaninę, możemy poszaleć przy wyborze dodatków. Z kolei do obrusu o bardziej wyrazistej barwie, nadawać się będą stonowane akcesoria. Jeśli posiadasz piękny stół, warto go wyeksponować i zamiast obrusu, wybrać ozdobne podkładki lub kolorowe serwetki.
  • Świeczki są bardzo romantycznym dodatkiem i nadadzą wyjątkowy nastrój przy stole. Na ich wygląd będzie miał również wpływ dobór świeczników.
  • Miłośnikom natury spodobają się w dekoracji stołu różnego rodzaju rośliny. Nadadzą się zarówno świeżo cięte kwiaty w eleganckim wazonie, jak i rośliny doniczkowe. Pięknie na stole wygląda również kosz z owocami.

 

Następny wpis

Kolorowe czajniki emaliowane - jaki wybrać?

niedz. sty 28 , 2018
Funkcjonalne i estetyczne czajniki emaliowane mogą być efektowną ozdobą Twojej kuchni! Dopasuj kolor do wystroju wnętrza. Wybierz barwę czajnika emaliowanego, która będzie współgrać z aranżacją pomieszczenia lub zdecyduj się na wyrazisty, mocny akcent kolorystyczny. Woda zagrzana w takim czajniku z pewnością będzie smakować wyjątkowo! Czajniki emaliowane – powrót do tradycji? Czajniki […]
Kolorowe czajniki emaliowane - jaki wybrać?

Sprawdź też