Jakie firanki i zasłonki do salonu wybrać?

Zasłonki oraz firany stanowią najbardziej popularną dekorację okna. Pełnią one więcej niż tylko jedną funkcję. Zarówno zasłony, jak i firanki jednocześnie dekorują i chronią wnętrza przed słońcem i wzrokiem ciekawskich sąsiadów czy przechodniów. Jakie tkaniny wybrać, aby pasowały do stylu pomieszczenia, w którym się znajdą?

Na jakie tkaniny postawić?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Zasłony do salonu należy więc wybierać szczególnie rozważnie. Należy dopasować je zarówno do stylu, jak i wielkości salonu. W niewielkim salonie nie sprawdzą się zasłonki ciężkie i wzorzyste. Takie zasłonki przytłoczą bowiem niewielkie pomieszczenie i zabiorą cenne miejsce.

W sprzedaży można dzisiaj znaleźć bardzo różne tkaniny przeznaczone na zasłonki do salonu. Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach. Zanim dokonamy wyboru, musimy dokładnie wymierzyć, ile tkaniny będziemy potrzebować.

Jakie zasłonki do sypialni?

Zarówno zasłonki do salonu, jak i zasłony do sypialni można kupić gotowe, ale można też zlecić ich uszycie. Do salonu w klasycznym stylu świetnie będą pasowały zasłony uszyte z ciężkich tkanin. W klasycznych wnętrzach dobrze sprawdzą się także zasłony w tradycyjne desenie.

Do minimalistycznych wnętrz najlepiej pasują proste firany i zasłonki. Zasłonki do sypialni mogą być wykonane z tkanin zaciemniających. Firanki mogą iść w parze z zasłonami. Można je kupić w komplecie albo dobrać oddzielnie. Wybierając zasłonki do sypialni można zdecydować się na modele na taśmie, przelotkach albo na szelkach.

Następny wpis

Dlaczego warto używać koreańskich kosmetyków?

wt. sie 16 , 2022
Kosmetyki koreańskie od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polek. Powód popularności tych kosmetyków nie jest przypadkowy. Dzięki nim można zyskać młodszy wygląd, przywrócić cerze blask albo wykonać perfekcyjny makijaż. Sklep z kosmetykami oferuje bardzo szeroki wybór kosmetyków koreańskich. Co można kupić w sklepie z kosmetykami? Sklep z […]
Dlaczego warto używać koreańskich kosmetyków?

Sprawdź też