Stoliki koktajlowe niezastąpione podczas eventów

Niewielkie, funkcjonalne i estetyczne. Stoliki koktajlowe, bo o nich właśnie mowa, to ważny element każdego przyjęcia czy bankietu – rozwiązania te pełnią jednocześnie funkcję estetyczną i stricte praktyczną.

Stolik koktajlowy – istotny element przyjęcia

Stolik koktajlowy to jeden z priorytetowych elementów każdego przyjęcia, nota bene, jest to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę wchodzący na salę goście, dlatego też warto zadbać o to, aby w szczególny sposób oddawał charakter uroczystości, współtworząc spójną całość estetyczną z pomieszczeniem, w którym odbywa się bankiet.

Stoliki koktajlowe pełnią przede wszystkim funkcję stricte praktyczną, nietrudno jednak zauważyć, że uczestnicy imprezy właśnie przy nich spędzają znaczną większość czasu. Śmiało można więc stwierdzić, że stół koktajlowy to niepisana wizytówka przyjęcia lub bankietu, dając jednocześnie obraz gustu i smaku estetycznego gospodarza.

Stoliki koktajlowe mogą być wykonane z różnych materiałów, różny jest także ich kształt oraz wielkość, dzięki czemu wybór odpowiedniego rozwiązania nie powinien stanowić problemu. Optymalną alternatywą jest składany stolik koktajlowy, łatwy w montażu oraz transporcie, problemu nie stanowi także ich przechowywanie.

Ważną kwestia jest także szeroko rozumiana strona estetyczna – stoły bankietowe powinny współgrać z ogólnym charakterem pomieszczenia, stanowiąc jego dopełnienie i podkreślając klimat. W praktyce oznacza to konieczność odpowiedniego przygotowania i ozdobienia stołu koktajlowego za pomocą dostępnych narzędzi, m.in. obrusów, serwet, pater z owocami, świeczników i innych dekoracji.

Następny wpis

Czajniki emaliowane - pomysł na dekorację kuchni w stylu retro

śr. gru 20 , 2017
Pamiętasz, kiedy w domu u babci rozbrzmiewał charakterystyczny gwizd czajnika? Różne rodzaje czajników, w tym również czajniki emaliowane, nadal goszczą w wielu polskich kuchniach. Wykorzystywane są jako alternatywa dla czajników elektrycznych – okazują się niezwykle przydatne w sytuacji braku prądu. Z gwizdkiem lub bez – czajniki emaliowane Sklepy internetowe, które zajmują […]
Czajniki emaliowane - pomysł na dekorację kuchni w stylu retro

Sprawdź też