W trosce o porządek
05 Cze
4:00

W trosce o porządek

Kosze uliczne na śmieci to stały widok na ulicach polskich miast. Są w wielu miejscach, także w parkach. Zdaniem wielu osób w niektórych miejscach koszy na śmieci mogłoby być zdecydowanie więcej.

Kosze parkowe na śmieci nie muszą być brzydkie

Kosze parkowe na śmieci ułatwiają utrzymanie porządku w licznie odwiedzanych parkach. Wykonywane z bardzo różnych materiałów mogą być nie tylko praktyczne, ale także ładne. Oczywiście o tym jaki rodzaj kosze parkowe na śmieci zostanie wybrany decyduje charakter parku. Betonowe kosze uliczne na śmieci niekoniecznie wpiszą się w charakter parku, który jest częścią zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego. W przypadku koszy na śmieci, które znajdują się w parkach bardzo ważne jest ich usytuowanie, liczba i pojemność.

Oczywiście im koszy jest więcej, tym lepiej. O tym jaką pojemność kosza wybrać decyduje to przede wszystkim to, jak bardzo licznie park jest odwiedzany. Jeśli chodzi o rozmieszczenie, kosze uliczne na pewno dwa muszą znaleźć się przy wejściu do parku. Nie można także zapomnieć o ustawieniu przynajmniej jednego kosza przy każdej z ławek. Wielu z nas jest zbyt leniwych, aby pofatygować się kilka metrów w celu wyrzucenia opakowania po lodach. Im koszy będzie w parku więcej, tym będzie w nim bardziej czysto. Warto też pamiętać, że park jest miejscem licznie odwiedzanym przez właścicieli psów. W parku nie może więc zabraknąć koszy na nieczystości, które psy zostawiają po sobie.

Kosz wolno stojący na śmieci w parku to nieodzowny element małej architektury.

W trosce o porządek
5 (100%) 5 głosów

« »