Jak wybrać wózek?

Na czym powinieneś oprzeć swój wybór, kiedy musisz kupić wózek? To pytanie najczęściej dręczy rodziców, którzy czekają na narodziny pierwszego dziecka. Na rynku znajdziemy między innymi wózki wielofunkcyjne.

Duży wybór wózków dla dzieci

Nowoczesny rynek produktów dla dzieci zapewnia klientom ogromny asortyment wózków, które różnią się wyposażeniem technicznym, materiałami i kosztami. Na początek warto zapoznać się z klasyfikacjami modeli proponowanymi przez producentów. Popularna jest tak zwana kołyska. Na podwoziu tego modelu zainstalowana jest kołyska dla noworodka, takie modele są używane od urodzenia do wieku 6-8 miesięcy. Takie modele często mają powściągliwy klasyczny design. Podwozie wózków kołyskowych ma kształt litery „X”. Kołyska może być uformowana z tworzywa sztucznego lub może mieć izolowaną strukturę ramy i osłoniętą tkaniną.

Pomimo tego, że tej modyfikacji wózka nie można nazwać najbardziej praktyczną, ponieważ można go używać tylko do momentu, gdy dziecko ma osiem miesięcy, kołyska jest jedną z najpopularniejszych i najdroższych odmian. Zalety tej modyfikacji wózków dziecięcych obejmują to, że producenci przywiązują dużą wagę do konstrukcji kołyski, co czyni ten model najlepszym do chodzenia z noworodkiem. Znaczna liczba kołysek w tych wózkach jest wyposażona w system kontroli termicznej, który utrzymuje optymalną temperaturę. Wózki zwykle mają duże koła i są lekkie.

Wózki uniwersalne 3w1

Wózki dziecięce 3w1 składają się z ramy i kilku modułów, które są zamontowane na wózku, co całkowicie zmienia jego koncepcję. Tak więc ten wózek 3w1 może być używany od urodzenia dziecka, aż dziecko osiągnie wiek trzech lat. Do 6-8 miesięcy podwozie jest używane z kołyską dla noworodków, a gdy dziecko dorośnie, moduł ten zmienia się w jednostkę spacerową.

Głównymi zaletami takiego wózka jest to, że jednocześnie kupujesz model dla noworodków i starszych dzieci. Taki zakup oszczędza czas i pieniądze. Głównymi wadami, jakie mają wózki dziecięce z fotelikiem jest to, że nie ma nieskazitelnie wygodnych modeli, zawsze istnieje pewien niuans, z którym rodzice nie będą czuć się komfortowo.

Następny wpis

Wybierz mieszkanie na lata

pt. mar 20 , 2020
Cały czas jeszcze można spotkać się z opiami, że ekologia to fanaberie i niepotrzebne wymysły, które tylko powodują, że nasze życie jest droższe. A zysków ma z tego nie być żadnych. W rzeczywistości jest to zupełna nieprawda, ponieważ ekologia to tak naprawdę my. Człowiek jest częścią natury i chociaż zaczął […]
Wybierz mieszkanie na lata

Sprawdź też