Membrany dachowe nowoczesnym rozwiązaniem

Membrana dachowa to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku budowlanym już jakiś czas temu. Membrana dachowa ma wiele różnorodnych zastosowań. Jest stosowana w różnych rodzajach dachów płaskich. Membrana dachowa może stanowić warstwę hydroizolacyjną w dachach odwróconych. Wykorzystywana jest także na dachy przemysłowe nieużytkowe.

Zalety stosowania membran dachowych

Membrana dachowa to jeden z elementów, z których złożone są systemy dachowe. Z uwagi na to, że stosowane są między innymi na dachy przemysłowe i dachy odwrócone, ich masa jest stosunkowo niska. Do produkcji membran przeznaczonych na dachy przemysłowe używane jest samogasnące PCV. Dzięki temu takie dachy są odporne na zaprószenie ognia. Systemy dachowe mogą być stosowane na dachy przemysłowe z ograniczonym dostępem jak i na dachy użytkowe. Membrany dachowe są odporne na ścieranie i bardzo trudne warunki atmosferyczne. Dla użytkowników ważne jest również to, że membrany są odporne na rozerwanie i przebicie. Dodatkowy plus: mogą być stosowane na dachy poddawane gruntownej renowacji.

Jak układa się membrany?

Dzięki membranie dach jest wodoszczelny. Dlatego też bardzo ważne jest, aby układając membranę stosować się do zaleceń producenta. Wiodący producenci, którzy oferują systemy dachowe są organizatorami szkoleń dla dekarzy. Warto też podkreślić, że stosują rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. O membranach dachowych piszemy także w naszym wcześniejszym tekście. Zachęcamy również do jego przeczytania.

Następny wpis

Meblościanki - znów w modzie?

sob. maj 25 , 2019
Sporo osób zastanawia się jak idealnie wyposażyć swoje wnętrze. Oczywiście pomysłów na umeblowanie jest bardzo wiele, każdy może szukać takich rozwiązań, które będą dopasowane do jego estetycznych upodobań. Na uwagę zasługuje fakt, że zagadnienie takie jak meblościanki sklep zaczyna wzbudzać w ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie. To pokazuje, że taka […]
Meblościanki - znów w modzie?

Sprawdź też