Nowoczesne poszycia dachowe

Membrana dachowa to jeden z elementów konstrukcyjnych stosowanych obecnie w poszyciach dachowych. Membrana dachowa jest zupełnie niewidoczna, nie pogarsza ani nie polepsza walorów estetycznych dachu. Membrana dachowa pełni bardzo ważną rolę, zobaczmy dlaczego warto je stosować.

Rola pełniona przez dachową membranę

Jednym z parametrów, którym charakteryzuje się membrana dachowa jest paroprzepuszczalność. Membrana nie jest jednak tym samym, czym jest folia paroprzepuszczalna. Membrany dachowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Membrany często są stosowane na dachy przemysłowe. Systemy dachowe, które obecnie są w sprzedaży bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dachów płaskich. Dachy przemysłowe nie muszą być ładne, ale muszą być funkcjonalne. Coraz częściej można spotkać w naszym kraju zielone dachy. Najczęściej dachy zielone zakładane są na dachach płaskich. Takim typem dachów są najczęściej dachy przemysłowe.

Jak przebiegają prace montażowe?

Systemy dachowe stosuje się po to, aby w jak najwyższym stopniu chronić budynek przed działaniem wilgoci. Wszystkie elementy, które składają się na systemy dachowe muszą być ułożone poprawnie. Uznani producenci membran organizują więc szkolenia dla ekip budowlanych, a w szczególności dla dekarzy. Dzięki temu, że membrana układana jest w sposób prawidłowy, żywotność dachu to przynajmniej kilkadziesiąt lat. Stosowaniem membran dachowych stało się powszechnie stosowaną dziś praktyką. Osoby, które zainteresował ten temat odsyłamy do naszego wcześniejszego artykułu.

Następny wpis

Beton do budowy mostu

śr. cze 5 , 2019
Przygotowanie trwałej konstrukcji budynków wymaga zastosowania dobrych materiałów, które będą w stanie to zagwarantować. Obecnie dostępne rozwiązania to wiele różnych propozycji, po które możemy sięgnąć. Wśród nich oczywiście znajduje się także beton w różnych formach. Bardzo popularny i często wykorzystywany materiał budowlany. Jego jakość ma istotne znaczenie i wpływa na […]
Beton do budowy mostu

Sprawdź też